iPTV Kanal Listesi Düzenleme M3U Editleme Resimli | iPTVTR.net

Arkadaşlar bu gün sizlere kodi tv için gerekli olan logolu kanal listesini oluşturmamıza yardımcı olan bir programı tanıtacağım.Başlıktan da anlaşılacağı gibi programın adı Kodi m3u Editor.Bu program nasıl kurulur,nasıl kullanılır basit bir şekilde sizlere anlatmaya çalışacağız.

Bu programı nereden indirebilirim?
Programı bu linklerden indirebilirsiniz.
Link1:http://upfile.mobi/fODPSwN3cWW
Link2:http://www57.zippyshare.com/v/8jh7mMmx/file.html
Link3:http://upfile.mobi/fODPSwN3cWW

Kodi m3u Editor programını nasıl kurabilirim?
bu programın kurulumu gayet basittir.Yapmanız gereken tek şey indirdiğiniz dosyaya çift tıklamak olacak.Kurulum sırasında güvenlik uyarısı verebilir.”Yükle” seçeneğine tıklayıp bekleyin.kısa bir süre içerisinde yükleme tamamlanacaktır.

Kodi m3u Editor programını nasıl kullanabilirim?

Kurulum tamamlandıktan sonra programı açıp daha önce oluşturduğumuz kanal listesini programa okutalım.Eğer sizde herhangı bir liste yoksa verdiğim linkten indirip okutabilirsiniz.

Örnek kanal listesi indir:http://www55.zippyshare.com/v/l93pMBs9/file.html

Fotoğrafta işaretli olan yere tıklayın.

Karşımıza bir kutucuk çıkacak.Burada hayır seçeneğini seçiyoruz.

Karşımıza çıkan pencerede bizden düzenleyeceğimiz listeyi seçmemizi isteyecek(kendi listesi olmayanlar verdiğimiz örnek listeyi indirip seçsinler).Kanal listesini bulup seçiyoruz.

Kanal listesini seçtikten sonra program kanal listemizi okuyacak.Artık kanal listemizi düzenleyebiliriz.İçindeki kanalların iptv kodlarını güncelleyebilir,adlarını değiştirebilir,logo ekleyebilir,kanalları silebilir ya da ekleyebilirsiniz.

Sağ taraftaki bölümden;

-Name yazan yerde kanalın ismini değiştirebilirsiniz.

-Stream URL yazan yerde kanalın iptv kodunu değiştirebilirsiniz.

-Logo yazan yere kanalın logo adresini ekleyebilirsiniz.https://hizliresim.com gibi sitelere logoları yükleyip adresini alabilirsiniz.

örnek:ahaber logosu linki:http://i.hizliresim.com/aLzA12.jpg

Nasıl kanal ekleyip silebilirim?

listenin en üstünde bulunan bölümde + ve – simgelerine tıklayarak yapabilirsiniz;

          1. ”+” simgesine tıklayarak kanal ekleyebilirsiniz.
          1. ”-” simgesıne tıklayarak kanal silebilirsiniz ancak sileceğiniz kanalı önceden fare ile seçin öyle ”-” imgesine basınız.

Tüm işlemlerinizi yaptıktan sonra sol tarafta en üstte bulunan ”File” seçeneğine tıklayıp ”Save as…”
seçeneğine basıyoruz.Sol taraftan nereye kaydedeceğimizi seçiyoruz ve dosya adı bölümüne kanal listesinin adını yazıyoruz ve kaydet seçeneğine tıklıyoruz.İşlemimiz bitti,artık kanal listemizi kodi tv ye okutabiliriz.

M3U Linkini Bizlerden İsteyebilir , veya Satın Aldıgınız Linki Kendınız editleyebilirsiniz istemediğiniz iptv kanallarını silebilir,ekleyebilir çıkarabilirsiniz. Bu Program üstünden arkadaşlar. Bizler Kimseyı bellı kalıpların içine sokmak istemıyoruz. İstemeyizde.iPTV Kanal Listesi Düzenleme M3U Editleme Resimli | iPTVTR.net

iPTV Kanal Listesi Düzenleme M3U Editleme Resimli | iPTVTR.net

İp Tv Kanal Listesi Düzenleme Anlatımı

İp Tv dünya genelinde en çok ilgi gören liglerin maçlarını yayınlaması, maçları HD kalite ile izleyicileri ile buluşturuyor. Ayrıca sadece futbol maçları değil futbol, basketbol, Formula 1 yarışları, voleybol, tenis gibi müsabakaları da izlemeleri mümkün. Birçok dizi, popüler sinema filmleri, diziler ileri alma geriye sarma özellikleri ile istenildiği gibi izleyicilerin izlemesini sağlamakta. İp Tv’ye sahip olan kullanıcılar; bilgisayarlarından, akıllı telefonlarından, tabletlerinden ve İp Tv’yi destekleyen uydu alıcıları ile vasıtasıyla yayınları takip etme fırsatına sahip.

İp TV İçeriğinde Neler Var?

İp Tv kanal içeriğinde; sinema kanalları, spor kanalları, sürekli dizi yayınlayan kanallar, belgesel kanalları, ulusal kanallar, çocuk kanalları, müzik kanalları, yetişkinlere yönelik kanallar bulunuyor. Birçok farklı kanal içeriğine sahip olduğu için izleyiciler kanal listelerini istedikleri düzenleyebilir. İzleyiciler kanal listesi düzenleme işlemini televizyon, tablet ve bilgisayarları üzerinden gerçekleştirebiliyor. En çok takip edilen kanallar tek tek seçilerek istenen sıraya koyan kullanıcılar, kanal listesini “save” seçeneğini aktif hale getirmeleri mümkün. Ayrıca yetişkinlere yönelik kanalların aile ortamı içerisinde izlenmesi pek uygun olmadığı için bu kanallar listenin son sıralarına eklenebilmekte ya da bu kanal içeriklerine şifre de koyulabiliyor. İp Tv kanal listesi düzenleyecek kişiler kanal listelerini içeriğe göre de gruplandırabiliyor. Böylece spor, sinema, belgesel haber kanalları farklı gruplarda olduğu için istenen yayın grubuna izleyiciler kısa sürede erişmesi bekleniyor.

İp Tv Çocuk Kanalları

İp tv çocukları da düşünerek çocuklara yönelik içerikleri de yayınlıyor. Böylece küçük çocuklarında doyası televizyon keyfini çıkarmalarını sağlar. Çocukların bedensel ve psikolojik gelişimine uygun olarak yapılan yayınlar ebeveynler tarafından oldukça beğeniliyor. Evde sıkılan ve vakit geçirmekte zorlanan çocuklar için İp Tv çocuk kanalları tam bir eğlence aracı olarak görülüyor.

İp Tv Spor Kanalları

Spor kanalları genellikle erkekler tarafından izlese de bayanlarında izlemeyi tercih ettiği kanallar arasında yer alıyor. Futbol, voleybol, basketbol, tenis, Formula 1 yarışları gibi pek çok yayın canlı ve şifresiz olarak İp Tv aracılığı ile sevenleri ile buluşuyor.

İp Tv Yetişkin Kanalları

İp Tv yetişkinlerin izleyebilecekleri özel içerikleri de yayınlar. Bu içerikleri genellikle aile ortamında izlenmesi ahlaki olarak uygun olmadığı için daha çok gece izleyicileri tarafından seyrediliyor. Bu içeriği almak istemeyen izleyicilerin de bulunduğu bilinmekte. Fakat 18 yaşını dolduran bu kişilerin izlemesi için uygun olan bu kanal içeriğine bazı çiftler sahip olmak istiyor. Bu kanallar vasıtasıyla yetişkinlerin biraz farklı duygular yaşama ve günlük hayatın stresinde biraz olsun kurtulma fırsatı yakaladıkları da görülmekte.

İp Tv Yayınları Donuyor mu?

İp Tv izleyicilerinin internet noktasında sıkıntı yaşamamaları gerekiyor. Çünkü İp Tv internet olmadan çalışmıyor. Fakat izlenen yayının duraklatılabilmesi, yeniden oynatılabilmesi ve yayının geriye alınabilmesi yaşanan donma probleminden izleyicilerin olumsuz etkilenmesini önler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.